ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6661583
*
nr 666 1583
Spegel
Med Konsolbord, Sent 1800-tal, höjd: 190 + 53
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 november 2010
kl 17:23:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/11 18:54:26
1
1.100 kr
8/11 15:10:16
2
1.500 kr
8/11 15:11:15
2
Vinnande bud
8/11 17:15:42
1
1.600 kr
8/11 17:17:00
1
1.900 kr
8/11 17:17:35
1
2.100 kr
8/11 17:17:53
1
2.300 kr
8/11 17:18:28
1
2.500 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14
*
Spegel
nr 666 1583
Spegel
Med Konsolbord, Sent 1800-tal, höjd: 190 + 53
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 november 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/11 18:54:26 | 1 | 1.100 kr |
8/11 15:10:16 | 2 | 1.500 kr |
8/11 15:11:15 | 2 | Vinnande bud |
8/11 17:15:42 | 1 | 1.600 kr |
8/11 17:17:00 | 1 | 1.900 kr |
8/11 17:17:35 | 1 | 2.100 kr |
8/11 17:17:53 | 1 | 2.300 kr |
8/11 17:18:28 | 1 | 2.500 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14